معرفی پارچه لنین

معرفی پارچه لنین

پارچه لینن یکی از محبوب ترین پارچه ها در میان مواد اولیه البسه و پوشاک زنانه و مردانه میباشد، چرا که ریزبافت های آن بسیار نازک بوده و در مقابل سایر پارچه ها قابلیت تنفس را برای پوست به وجود میاورد که این امر سبب خنک تر شدن فرد در فصل گرما و تابستان میشود.
نام لینن یا به اصطلاح عمومی لنین(که به اشتباه تلفظ میشود) ریشه در واژه لاتین ((لینوم)) (linum) و واژه یونانی (لینون) به معنای بذرکتان دارد لینن جزوی از قدیمی ترین پارچه های جهان به شمار می رود که بالغ بر ده هزارسال قدمت دارد.
پارچه لینن (لنین) از دسته پارچه های کتان محسوب میشود و وزن بسیار سبک و پایینی دارد که استفاده و کاربرد آن را در دنیایه مد و پوشاک زنانه بسیار میبینیم.
از این پارچه برای مومیایی کردن در مصر باستان و حتی برای دفن مسیحیان نیز استفاده میشدهف چرا که دوام و مقاومت آن در برابر خوردگی و از بین رفتن بسیار بالا میباشد.
از پارچه لینن نه تنها در صنعت پوشاک زنانه، بلکه در میان لباس های مردانه هم آن را مشاهده میکنیم، بسیاری از پیراهن های تابستانی برای مردان از جنس پارچه لینن تشکیل شده است و محبوبیت بسیاری را در میان افراد جوان ونوجوان بدست اورده است.
اما در لباس های زنانه کاربرد بیشتری دارد، بخصوص در ایران که انواع کت زنانه، مانتو زنانه، مانتو کتی و شلوار از جنس پارچه لینن یافت میشود.
پارچه لنین

ویژگی های استفاده از پارچه لینن(لنین)

پارچه لینن به دلایلی میان مردم محبوبیت پیدا کرده است که یکی از آنها وزن سبک پارچه لنین میباشد. سبک بودن این پارچه کتان سبب لخت بودن آن میشود و به هنگام تن کردن هیچ وزن و فشاری بر روی بدن احساس نمیکنید، بطوری که انگار هیچ چیز برتن نکرده اید. کاربرد لینن در استایل های کلاسیک و مردن بسیار دیده میشود که این مورد مسبب محبوب شدن آن در بین جوانان وبزرگسالان شده است.

اما نگذارید که وزن سبک آن شما را به اشتباه بیندازد که مقاومت و دوام این پارچه را زیر سوال ببرید. پارچه لینن تنها پارچه کتان است که رنگ نمیدهد و در دراز مدت دچار فرسایش یا خوردگی نخواهد شد و بهتر از تمامی موارد آن است که قابلیت رنگ گیری در هر طیف رنگی را دارد، پس بنابراین برای هر سبک و سلیقه ای مورد استفاده قرار میگیرد.

پارچه لینن مختص به تابستان نیست! درست است که محبوبیت بذر لینن به دلیل سبک بودن و خنک بودن در فصول گرم سال است، اما این مورد دلیل بر آن نیست که شما نتوانید آن را در فصل های دیگر سال مورد استفاده قرار دهید..

پس به شکل کلی میتوان تمامی ویژگی های پارچه لینن در زمینه تولید لباس و پوشاک به شکل زیر دسته بندی کرد:

  • این پارچه پرز نمیدهد و کرک نمیشود و از بافت مستحکم و مقاوم برخوردار است به قدری که استحکام لیف آن از پنبه هم بیشتر است.
  • این پارچه نگهداری وشستشوی راحتی دارد.
  • هرچقدر بیشتر استفاده میشود زیبایی  و درخشش بیشتر میشود.
  • ازاین پارچه به دلیل جنس بسیارخوب آن برای دوخت شومیز، پیراهن و مانتو بسیاراستفاده میشود.
  • نکته حائزاهمیت اینکه لنین از دسته الیاف طبیعی است و ساختار گیاهی دارد،پس محصولات تولید شده از آن کمتر ایجاد حساسیت میکنند.
پارچه لینن(لنین)

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش:

واتساپ و روبیکا: 09169558627       

واتساپ و تلگرام : 09930699356  

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com  

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما