پارچه کجراه

پارچه کجراه مصرف های متفاوتی دارند. به طور مثال برای لباس کار ، لباس رستوران ، لباس فرم ، شلوار کردی ، شلوار راحتی و زیرشلواری استفاده می شود.

انواع پارچه کجراه

پارچه  کجراه از لحاظ جنس و نخ بافته شده به انواع زیر تقسیم بندی می شود:

  1. کجراه ویسکوز
  2. کجراه فلامنت ویسکوز
  3. کجراه پنبه ای
  4. کجراه کتان
  5. کجراه فاستونی

انواع پارچه کجراه

وقتی صحبت از پارچه کجراه می شود همه پارچه های مخصوص لباس کار را در ذهن تصور می کنند، و به این فکر می افتند که کجراه همان رنگبندی معروفی است که شرکت های بزرگی مانند مهنام، فدک، تک یا آیدا و آیدین با ارائه کالیته های مختلف به بازار ارائه می دهند.
اما واقعیت این است که منظور از پارچه کجراه بافت و چیدمان کنار هم قرار گرفتن الیاف تار و پود آن است که انگار یک صفحه شطرنج را به جای یک در میان کمی کج کرده و به آن شیب داده باشند. در این صورت است که ما به پارچه حال چه فاستونی، نخی، کتان یا حتی پیراهنی باشد کجراه خواهیم گفت.

 

شناخت پارچه کجراه

برای شناخت کجراه لازم نیست سوال بپرسید که کجراه قرار است برای چه استفاده ای مورد مصرف و کاربرد قرار بگیرد بلکه دستی به آن بکشید و یا از دو سر پارچه را بکشید تا بافتش کمی باز شده و بتوانید مورب بودن کجراه را تشخیص دهید یا اینکه کمی به پارچه از نزدیک دقیق شوید.
جنس الیاف آن نیز ممکن است بر تکمیل کردن اطلاعات شما تاثیر مثبت بگذارد.
زین پس هنگام دیدن پارچه هایی که بقیه برای لباس به کار برده و دوخته اند دقت کنید تا متوجه باشید بیشترین پارچه هایی که روزانه مورد استفاده قرار می گیرد پارچه کجراه هستند.

هنگام خرید اینترنتی پارچه کجراه حتما باید به جنس نخ استفاده شده در آن توجه کرد.

برای خرید و فروش اینترنتی انواع پارچه با ما در ارتباط باشید.

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس :09169558627

کانال تلگرام: t.me/parchehfrosh

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما