انواع پارچه ترگال

 انواع پارچه ترگال

  • فلامنت-فلامنت
  • پلی‌استر-فلامنت
  • پلی‌استر پنبه-فلامنت
  • پلی‌استر ویسکوز-پلی‌استر ویسکوز
  • درصد پنبه ۱۰۰ درصد

همچنین پارچه‌های ترگال از نظر رنگبندی نیز به دو دسته ترگال رنگ ری‌اکتیو و ترگال رنگ مستقیم تقسیم می‌شوند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
  • ترگال رنگ ری اکتیو: پارچه‌هایی که به روش رنگرزی قرار می‌‌گیرند از ثبات رنگی بالاتری برخوردار بوده و در طولانی مدت رنگ آنها از بین نمی‌رود؛ به همین سبب برای مصارفی که لازم است پارچه‌ها بیشتر مورد شستشو قرار بگیرند، از این نوع رنگرزی استفاده می‌کنند؛ اما قیمت این نوع پارچه نسبت به سایر جنس‌ها بالاتر است.
  • ترگال رنگ مستقیم: پارچه‌هایی که به این روش تولید می‌شوند ثبات رنگ کمتری دارند و بالطبع قیمت کمتری نیز دارند.

کاربرد پارچه ترگال

این پارچه دارای استحکام بالایی است و قابلیت کششی و سایشی بسیار بالایی دارد و برای لباس‌های فرم کار و مدارس، پارچه لباس‌های بیمارستانی جهت لباس فرم کادر درمان و روپوش پزشکان و پرستاران و همچنین لباس‌های سبز جراحی کاربرد دارد. این نوع پارچه همچنین در دوخت لباس کار و مانتو شلوار‌های اداری و برای استفاده به عنوان ملحفه و روتختی کاربرد دارد.

کاربرد پارچه ترگال

پارچه ترگال با گرماژ استاندارد ۲۴۰ گرم یکی از بهترین انتخاب‌ها در بین پارچه‌ها و چهارفصل‌ترین پارچه در تولیدات داخل ایران است. از رقبا‌ی این محصول، پارچه تترون ۲۰۰ گرمی است که برای پیراهن و مقنعه استفاده می‌شود، اما ترگال می‌تواند به عنوان پیراهن، مانتو و شلوار استفاده شود، این پارچه را از شهرهای جنوبی و غربی و شرقی و شمالی کشور به عنوان فرم مدارس و فرم اداری استفاده شود.

پارچه ترگال کجراه گرماژ بالاتری به نسبت ترگال دارد و برای مناطق سردسیر و تولید شلوار مناسب است. رنگ ثابت از مزایای استفاده از این پارچه است که از دوام خوبی برخوردار می‌باشد.

شما می‌توانید جهت مشاوره و یا خرید انواع پارچه‌های ترگال با ما در مجموعه تار پود تماس بگیرید و یا برای ما پیغام بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و شما را برای خریدی مناسب و راحت راهنمایی کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما